Poděkování

Za přípravou každé šifrovačky je hromada práce a tu bychom nikdy sami nezvládli, kdybychom neměli podporu a pomoc. A za pomoc se sluší poděkovat.

Při vymýšlení herních konceptů a dalších prvků jsme měli inspiraci zejména ve výborné brněnské šifrovačce Krtčí norou, jejímž organizátorům, zejména Vítkovi a Honzovi, bychom chtěli vyjádřit naše díky v první řadě.

Základem šifrovací hry jsou - a snad i vždy budou - šifry. A abychom vás nenechali luštit něco, co obsahuje slepé a nežádoucí cesty, trojské koně, očividné chyby nebo abyste neluštili šifry, které prostě nejsou dobré, potřebovali jsme je otestovat.

S testem letošních šifer nám moc pomohli následující testeři: Martina Pomikálková, Jiří Řihák a Dalibor Šmíd, Martin Mach, Lenka Stará a Dominik Tělupil, Jana Pačísková, Ondřej Šmejkal a Míla Votradovec, Veronika Petrážová a Martin Petráž, Jiří Votinský, Petr Chlubna, Kristýna Zahradníčková, Jan Staněk a Tereza Přibáňová, Honza Klusáček, Matěj Klusáček a Markéta Müllerová, Monika a Tomáš Pavlíkovi, Monika Steinová a Majk Švagerka a na dálku přes kus světa Mikuláš Zelinka. Těm za jejich rady a doporučení patří náš velký dík.

Neumíme se rozpůlit, což by nám občas přišlo vážně vhod, a proto jsme potřebovali pomoc i přímo na hře. Ať šlo o dozor na stanovištích, o rozvoz a roznos šifer nebo o pomoc s čímkoliv dalším, mohli jsme se spolehnout na náš B-tým ve složení: Paču, Luboš, Denča, Radek, Áňa a Honza. Díky, parto!

Nakonec jsme pro hru museli najít místo, připravit materiály nebo půjčit vybavení. A pokud jste sami někdy něco organizovali, víte, jak důležité je mít někoho spolehlivého, s kým se vám dobře spolupracuje. Takovými spolehlivými osobami pro nás byli:

Po hře pro nás na Statku zpracoval herní statistiky Tom Kuča. Děkujeme, nebereme to jako samozřejmost!

První ročník šifrovací hry Navíc by ale nemohl proběhnout především bez vás, hráčů. Poslední z díků proto patří vám. Za vaše nadšení, se kterým jste se do hry pustili, za vaši důvěru, kterou jste do nás jako organizátorů vložili a také za pochopení, které jste měli, pokud se něco třeba ne úplně podařilo. Hru tvoříme pro vás, a tak velmi doufáme, že vás bavila a že na ni budete rádi vzpomínat.

Pod výše uvedené se podepisují vděční organizátoři Aleš Podolník, Jarek “Dero” Polakovič a Šárka a Michal Jahodovi.